Зелений, розкішний газон біля будинку є основою для вишуканого ландшафту. Щоб газон не перетворився на неохайну плямисту ділянку, як і інші садові культури, потребує догляду протягом усього року. Увагу газону потрібно приділяти на кожному етапі розвитку і перші роботи потрібно розпочинати рано навесні.

Обов’язкові види робіт: регулярний покіс, полив, вирівнювання країв, прочісування газону, внесення добрив, мульчування, аерація, прикатування грунту, боротьба з бур’янами

Регулярний покіс

Основним завданням при догляді за газоном є правильний покіс, це означає вчасно його почати і закінчити. Секрет покосу полягає в тому, що трава має бути настільки висока, щоб коріння отримувало достатню кількість поживних речовин, і достатньо коротка, щоб газон виглядав гарно. Висота трави повинна залишатися приблизно однаковою протягом всього сезону. Газон потрібно косити часто, але не дуже коротко. Це запобігає збільшенню листової маси, зменшує розхід корисних речовин і зменшує кількість бур’яну, дощових черв’яків і грубих трав. Від частого покосу газон набуває карликової форми росту, що стимулює утворення щільність дернини.Газон косять починаючи з квітня-травня до жовтня. Частота покосів залежить від типу газону, висіяних на ньому трав, погоди, характеру грунту, стану газону і пори року. Кращий порадник — висота трави. Якщо вона на 1,5 см перевищує рекомендовану — пора косити. Ось приблизні поради, якими можна користуватись: косіть два рази в тиждень в період активного росту трави влітку. Косіть раз в тиждень весною, восени і в засушливий час влітку. Якщо в період активного росту трави газон косити частіше, ніж один раз в тиждень, тоді це призведе до одноразової втрати великої кількості листової маси. Від цього трава стає слабшою, і на прогалинах з’являються мох та бур’яни.

Регулярний полив

Під час посухи трав’яний покрив перш за все втрачає пружність і блякне. Ці ознаки проявляються приблизно за сім посушливих днів влітку або десять — весною. В такому випадку добряче полийте газон. Пам’ятайте, що від щоденного обприскування більше шкоди ніж користі. Перша ознака браку води — втрата травою «пружності». Саме в цей час необхідно полити газон, інакше він втратить яскравість і набуде сіро-зеленого відтінку. Якщо цього не зробити, трава пожовтіє, потім втратить колір і на газоні з’являться бур’яни. Перед поливом огляньте поверхню землі. Якщо на ній з’явилась кірка, краще спочатку її проколоти, щоб полегшити проникнення води. Поливати краще всього в прохолодну погоду, коли вода слабо випаровується. Кращий час для поливу — вечір або ранок. Але найкраще — влаштувати автоматичний полив, від роботи якого отримуєш насолоду, не затрачаючи на це свого часу.

Вирівнювання країв

Газон з травою, що відросла по краям виглядає некрасиво. Сплануйте газон таким чином, аби газонокосарка діставала до його країв. Після покосу підрівняйте краї за допомогою гострих садових ножиць.

Вичісування газону

За рік на газоні скупчується багато сміття: опале листя, гілочки, суха трава, купки землі викинутої дощовими щерв’яками . Універсального інструменту для прибирання не існує — для кожного виду робіт презначені особливі пристосування. Опале листя прибирають віником або граблями з гумовими зубцями.

Внесення добрив

Постійна стрижка трави виснажує запаси корисних речовин в грунті. Тому кожен рік на початку сезону газон необхідно підживляти, а саме весною чи на початку літа азотним, фосфорним та калійним добривом. Безглуздо вважати, що підживляти траву не потрібно, тому що від цього вона буде швидше рости — від голодування трава стає слабшою і рідшає. Перед внесенням добрива взнайте прогноз погоди. Підживляти краще перед дощем, але не варто цього робити під час тривалої засухи, у крайньому разі добре полийте газон і тоді, як трава висохне можна підживляти. При наявності системи автоматичного поливу вносити добрива можна в будь-який час, перед поливом. Якщо після підживлення два дні немає дощу, ретельно полийте газон.

Мульчування

Мульчування — це розподілення по поверхні газону рихлого органічного матеріалу. Суміш для мульчування зазвичай складається з плодючого мінерального грунту, піску та гумусу. Садівники здійснюють його кожен рік. Мета мульчування — заповнити утворені протягом сезону дрібні нерівності на поверхні грунту. Краще всього поверхню газону мульчувати на початку осені, переважно — в середині вересня. Почистіть газон граблями, якшо на ньому є купки сухої трави. Якщо за день-два до мульчування проколоти дернину вилами, то його ефективність на щільному грунті значно збільшиться. Додайте по 1,5 кг суміші на 1 кв. метр газону і розрівняйте по поверхні грунту так, щоб трава не пом’ялась, але якщо суміш розкинута нерівномірно — це зменшить ефект мульчування

Аерація

Суть аерації дуже проста. В грунті робляться отвори, щоб у них могло проникнути повітря і вода. Однак зробити це не так і легко. Головна мета аерації — подолання щільного шару грунту на глибину 5-8 см. Грунт проколюють зубцями на глибину не менше 8 см. Тоді відбувається газообмін: необхідний для росту коріння кисень проникає вглиб, а шкідливий вуглекислий газ, затримуючий доступ води до кореневої системи, випаровується. Під час посухи корінці рослин гинуть від недостачі води, а восени в грунт не проникає волога, на газоні може з’явитися мох, а трава починає сохнути. Аерацію проводять на газоні у тих місцях, де з’явились дві або більше наступних ознак: застій води після дощу, трава дуже швидко набуває бурого кольору в суху погоду, росте повзучий мох, трава втрачає пружність.

Виберіть день, коли земля волога. Спочатку зробіть скарифікацію газону, після чого зробіть мульчування його поверхні. Це покращить «дренаж» грунту, а молоді корінці, що виросли покращать опір трави до посухи наступного літа. Робіть аерацію весною чи літом, перед внесенням добрива або поливом, але календарним періодом для проведення аерації жотень .

Прикатування грунту

Ранньою весною важливою процедурою для молодого газону є легке прикатування, яке виконується для незначного ущільнення верхнього шару грунту. Старі газони прикатують лише весною, щоб вирівняти розрихлений морозами шар. Вага катка повинна бути не більше 100 кг. Процедуру потрібно проводити, коли трава суха, а земля злегка волога. На молодому газоні процедура виконується не тільки для ущільнення шару грунту, а й для укріплення кореневої системи молодих рослин. Цю роботу потрібно проводити за тиждень до першого підстригання (викошування) або відразу після нього.

Боротьба з бур’янами

Гербіциди вибіркової дії потрібно використовувати обережно, чітко виконуючи інструкцію по використанню. Найбільш уживаним и достатньо ефективним гербіцидом є діален-супер. Обробку потрібно проводити в суху безвітряну погоду, коли температура повітря не нижче 20°С. Препарат має неприємний запах, тому не слід довго знаходитись на ділянці відразу після його нанесення впродовж 1-2 днів. Через декілька тижнів проводять санітарне прибирання газону — “вичісування”, щоб видалити посохлі залишки бур’яну. Далі в утворених проміжках проводять підсівання газонних трав або укладають готовий дерен.

Зателефонуйте нам +38(067) 673-02-04

або заповніть форму і ми обов’язково з вами зв’яжемося