Дизайн саду та його благоустрій – це чітке планування та створення певних форм у просторі. Цей процес тісно пов’язаний як з архітектурою, оскільки повинен відповідати стилю будинку, мати гармонічне розміщення, зонування та відповідати вимогам будівництва, так і з природою – адже неможливо створити сад майбутнього, не знаючи особливостей рослин та врахування їхнього подальшого розвитку. Ландшафтний дизайн можна вважати однією із найскладніших форм мистецтва, оскільки він потребує різноманітних підходів для втілення у життя, причому він включає в себе безліч елементів: обстеження території, вивчення навколишньої місцевості, особливостей природного рельєфу, аспектів освітлення, компонування рослин, регуляція процесів саду та інше.

Благоустрій прибудинкових територій у Львові

Головною особливістю ландшафтних композицій є взаємозв’язок природних та штучних компонентів. Особлива увага приділяється природнім компонентам: кліматичним умовам, рельєфу, ґрунтовому складу, воді, рослинності, а до штучних компонентів належать: дорожньо-транспортна мережа, малі архітектурні форми, покриття доріг та інші елементи. При благоустрої території можливим є вибір відмінних акцентів, наприклад, особливістю одної ділянки може стати водна композиція у поєднанні з рослинним оточенням або кольорова гама композицій, складена із врахуванням особливостей сезонів року. Це все залежить від побажань власника саду і професійного підходу ландшафтного дизайнера. При виконанні задумів використовується цілий комплекс різноманітних видів робіт: вертикальне планування ділянки та його змінення або вирівнювання, визначення зон ділянки, влаштування квітників, альпінаріїв, рокаріїв, вертикального озеленення, насадження дерев і чагарників та багато іншого.

Благоустрій присадибної ділянки у Львові

Благоустрій ділянки передбачає влаштування: малих архітектурних форм, ландшафтного освітлення, садових доріжок та майданчиків, дренажних систем, підпірних стінок, системи поливу, водойм та водоспадів.

Малі архітектурні форми

МАФ призначаються в основному для ландшафтного благоустрою і художнього наповнення ділянки і, безумовно, є важливим елементом ландшафтного дизайну. Садові МАФи є всілякими по формах і всілякими по пристрою спорудженнями невеликих розмірів, виготовленими з різних матеріалів. Малі архітектурні форми повинні нести в собі зручність і корисність для людини, але при цьому відрізнятись оригінальним дизайном. Також, малі архітектурні форми в саду мають бути продумані конструктивно та гармонійно вписуватися в концепцію ландшафтного дизайну, спроектованого для озеленення окремо взятої присадибної ділянки.

Ландшафтне освітлення

Ландшафтне освітлення — це освітлення об’єктів садової архітектури, доріжок, відпочинкових майданчиків, підсвічення скульптур, фонтанів і ставів, дерев, чагарників та ін. Існує три види ландшафтного освітлення: функціональне, декоративне, підсвічення водних об’єктів.

Садові доріжки

Садові доріжки формують концепцію, яка визначає ідею ландшафтного дизайну. Тому до влаштування садових доріжок та майданчиків слід підійти доволі серйозно. Доріжки повинні з’єднювати всі будівлі у саду із максимальною зручністю та підкреслити красу обраного Вами стилю ландшафтного дизайну. Вони повинні умовно поділятися на основну, таку що веде від майданчику під заїзд машини або від хвіртки та мережу садових доріжок, що зв’язують різноманітні композиційні центри: альтанку, барбекю, водойму або став.

Дренажні системи

Дренаж — це система підземних каналів з дренажними трубами, які прокладені особливим чином з ухилом в бік відводу води (за межі ділянки або в дренажний колодязь). Дренажна система хоч і невидима, але дуже важлива частина саду. Вона запобігає надмірному перезволоженню ґрунту

Підпірні стінки

Підпірними стінками називають споруди які утримують ґрунт від обвалення. Крім прямого призначення вони виконують ще безліч функцій — розділяють і організують простір на пересіченій місцевості, використовуються як елемент ландшафтного дизайну і просто прикрашають сад. В ландшафтному проектуванні і ландшафтному дизайні підпірні стінки відіграють важливу роль — з їх допомогою можна створити цікаві композиції та перспективи, а також завершений вигляд саду. Як правило, матеріалом для створення підпірних стінок служать граніт, вапняк, піщаник. У деяких випадках професіонали радять використовувати бетонні або цегляні блоки з декоративним плитковий покриттям.