Обслуговування штучних водойм у Львові

Дуже важливим моментом є обслуговування водойм. Догляд за водоймою ділять на весняне, осіннє і сезонне обслуговування:

Весняне: полягає в відкачці та очищення дна водойми від мулу та сміття, обрізки, підгодівлі, пересадці водних рослин, монтажі та запуску системи фільтрації, насосів, запуск риби.

Осіннє: чистка обладнання, підготовка рослин до перезимівлі, консервація водойми на зимовий період. Підготовка озера до зими — це складна робота, що вимагає підвищеної уваги і професіоналізму. Якщо в озері будуть зимувати риби і водні рослини, то необхідно встановити аератор.

Сезонне: полягає в прибиранні сміття в озері, очищенню системи фільтрації, технічного обслуговування обладнання, догляд за водними рослинами, підгодівля. Проводиться 2-3 рази на місяць.

Очищення води в ставку. Ваш водойму завжди потребує дбайливого ставлення і дбайливого догляду. Найголовніше завдання-це вберегти водойму від засмічення. Велику небезпеку створюють падаючі листя, які гниють у воді і засмічують стік і фільтри. В осінній час листя виловлюють сачком або натягують сітку на поверхню водойми. У літній період необхідно встановити скімер (поверхневий фільтр): часточки бруду всмоктуються з поверхні водойми, поки вони не осіли на дно. Можливо ще використання донного пилососа, він видаляє з дна мул.

Боремося з промерзанням водойми Щоб озеро не промерзало, можна встановити в ньому спеціальний пристрій, який являє собою невеликий насос, який витягує з глибини на поверхню більш теплу воду, яка сприяє збереженню температури озера, щоб не було льоду.2 етап. Вистелаємо котлован геотекстилем. Він перешкоджає прориву плівки при її укладанні і захищає її від тертя об грунт.

3 етап. Укладаємо гідроізоляційну плівку. На сьогоднішній день існує великий вибір плівки як із ПВХ так і з бутилкаучуку, вони є різних розмірів і товщини. Відповідно, чим більше водойма, тим товстіша повинна бути плівка. Вони також відрізняються по морозостійкості і терміну експлуатації. В залежності від типу плівки вона може бути просто покладена або склеєна спеціальним клеєм. Краї плівки повинні виходити на 80 см за межі озера, щоб мати можливість щільно притиснути їх різними важкими матеріалами (камені, галька, грунт). Коли вся територія водойми застелена плівкою слід встановити насос і фільтр. Їх встановлюють у відповідності з розмірами водойми. Насоси та фільтри встановлюють необхідної потужності і відповідним діаметром труб.

4 етап. Коли все розкладено і встановлено, можна наливати воду. Наповнюється водойма на дві третини глибини.

5 етап. На цьому етапі відбувається декорування водойми. Берегову лінію можна декорувати великими каменями або ж дрібною галькою. Посадка рослин-важливий і невід’ємний елемент в облаштуванні ставка. Оформлення водойми може бути різноманітним в залежності від функціонального призначення.Наші фахівці допоможуть Вам правильно підібрати прибережні та водні рослини.

Зателефонуйте нам +38(067 )707-86-63

або заповніть форму і ми обов’язково з вами зв’яжемося